مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
بيوگرافي

بیوگرافی جف بزوس “بنیانگذار شرکت آمازون”و مالک “واشنگتن پست”

مطالب پربازدید

جف بزوس

کارآفرین آمریکایی جف بزوس بنیانگذار و مدیر اجرایی Amazon.com و مالک “واشنگتن پست” است. سرمایه گذاری های موفق وی باعث شده است تا وی به یکی از ثروتمندترین افراد جهان تبدیل شود.

بیوگرافی جف بزوس

جف بزوس کیست؟

کارآفرین و پیشگام تجارت الکترونیک، جف بزوس بنیانگذار و مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیکی آمازون، مالک واشنگتن پست و بنیانگذار شرکت اکتشافات فضایی Blue Origin است. سرمایه گذاری های موفق وی باعث شده است تا وی به یکی از ثروتمندترین افراد جهان تبدیل شود.

بزوس متولد 1964 در نیومکزیکو، عاشق رایانه های اولیه بود و در دانشگاه پرینستون در رشته کامپیوتر و مهندسی برق تحصیل کرد. وی پس از فارغ التحصیلی، در وال استریت کار کرد و در سال 1990 وی به جوانترین معاون ارشد در شرکت سرمایه گذاری D.E. شاو معرفی شد.

مطالب پربازدید

چهار سال بعد، بزوس شغل پرسود خود را باز کرد تا Amazon.com را باز کند، یک کتابفروشی آنلاین که به یکی از بزرگترین داستانهای موفقیت اینترنت تبدیل شد. در سال 2013، بزوس The Washington Post را خرید و در سال 2017 آمازون Whole Foods را بدست آورد.

خانواده جف بزوس

جف بزوس در 12 ژانویه سال 1964 در آلبوکارک، نیومکزیکو، یک مادر نوجوان به نام جکلی گیس جورگنسن و پدر بیولوژیکی خود، تد یورگنسن به دنیا آمد.

یورگنسنس کمتر از یک سال ازدواج کرده بود. وقتی بزوس 4 ساله بود، مادرش مایک بزوس، با مهاجر کوبا ازدواج مجدد کرد.

آموزش جف بزوس

بزوس در سال 1986 فارغ التحصیل summa cum laude از دانشگاه پرینستون با داشتن مدرک کامپیوتر و مهندسی برق شد.

بزوس علاقه اولیه ای به نحوه کار او نشان داد، و گاراژ پدر و مادرش را به یک آزمایشگاه تبدیل کرد و وسایل الکتریکی را در اطراف خانه وی به عنوان یک کودک تقلب کرد.

مطالب پربازدید

وی به عنوان یک نوجوان به همراه خانواده به خانواده میامی رفت و در آنجا عشق به رایانه ها را توسعه داد و دانش آموخته دبیرستان والدین شد. در دوران دبیرستان بود که او اولین کار خود را آغاز کرد، موسسه رویایی، یک اردوی آموزشی تابستانی برای دانش آموزان چهارم، پنجم و ششم.

شغل در امور مالی

بزوس پس از فارغ التحصیلی در پرینستون، کار در چندین شرکت در وال استریت از جمله Fitel، Bankers Trust و شرکت سرمایه گذاری D.E. شاو در سال 1990، بزوس D.E. جوانترین معاون رئیس جمهور شاو بود.

در حالی که حرفه وی در امور مالی بسیار پرسود بود، بزوس تصمیم گرفت تا یک حرکت پر مخاطره به دنیای تازه درگیر تجارت الکترونیک انجام دهد. وی در سال 1994 شغل خود را ترک کرد، به سیاتل نقل مکان کرد و با افتتاح یک کتابفروشی آنلاین، پتانسیل بی رویه بازار اینترنت را هدف قرار داد.

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Amazon.com

بزوس در تاریخ 16 ژوئیه 1995 پس از درخواست 300 دوست برای آزمایش بتا سایت وی، Amazon.com را به نام رودخانه پرآشوب آمریکای جنوبی افتتاح کرد. در ماه های منتهی به راه اندازی، تعدادی از کارمندان شروع به تولید نرم افزار با بزوس در گاراژ خود کردند. آنها سرانجام عملیات را به یک خانه دو خوابه مجهز به سه ریزگرد خورشید گسترش دادند.

موفقیت اولیه شرکت شهاب سنگ بود. Amazon.com بدون تبلیغ مطبوعات، ظرف 30 روز کتاب ها را در سراسر ایالات متحده و 45 کشور خارجی فروخت. در طی دو ماه، فروش به 20،000 دلار در هفته رسید، سریعتر از آنچه انتظار می رود بزوس و تیم استارتاپ وی پیش بینی کرده بودند.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

شرکت Amazon

Amazon.com در سال 1997 به معرض دید عموم درآمد، و بسیاری از تحلیلگران بازار این سؤال را به وجود آورد که آیا این شرکت می تواند در هنگام راه اندازی خرده فروشان سنتی سایت های تجارت الکترونیکی خود را حفظ کند یا خیر. دو سال بعد، این استارت آپ نه تنها از رقابت ادامه داد بلکه رقبا را پشت سر گذاشت و رهبر تجارت الکترونیک شد.

بزوس با فروش سی دی و فیلم در سال 1998 و بعد لباس، الکترونیک، اسباب بازی و موارد دیگر از طریق مشارکتهای عمده خرده فروشی، متنوع سازی پیشنهادات آمازون را ارائه داد.

در حالی که بسیاری از dot.com های اوایل دهه 90 شکسته شد، آمازون با فروش سالانه شکوفا شد که از 510،000 دلار در 1995 به بیش از 17 میلیارد دلار در سال 2011 رسید.

به عنوان بخشی از نامه سهامداران سالانه Bezos ‘2018، این رئیس رسانه گفت: این شرکت از 100 میلیون مشترک پرداخت شده برای نخست وزیر آمازون فراتر رفته است. تا سپتامبر سال 2018، آمازون بیش از 1 تریلیون دلار ارزش داشت، دومین شرکتی که تاکنون تنها چند هفته پس از اپل به این رکورد دست پیدا کرد.

در پایان سال 2018، آمازون اعلام کرد که حداقل دستمزد کارگران خود را به 15 دلار در ساعت افزایش می دهد. این شرکت هنوز هم به دلیل شرایط کار و سرعت ناگوار مورد انتقاد قرار گرفته است، در حالی که کارگران در طول نخست وزیر در ژوئیه 2019 اعتراض کردند.

آمازون فیلم Instant Amazon Amazon

در سال 2006، Amazon.com خدمات ویدئویی خود را در مورد تقاضا راه اندازی کرد. در ابتدا با نام Amazon Unbox در TiVo شناخته شد، سرانجام به عنوان ویدئو فوری آمازون معرفی شد.

بزوس با راه اندازی Amazon Studios در سال 2013 چندین برنامه اصلی را بدست آورد. این شرکت در سال 2014 با شفافیت های معتبر و شفاف و موتزارت در جنگل به موفقیت چشمگیری رسید.

این شرکت اولین فیلم بلند اصلی خود با نام Spike Lee’s Chi Raq را در سال 2015 تولید و منتشر کرد.

در سال 2016، بزوس برای ظاهر کیفو در حال بازی با بیگانه در Star Trek Beyond، جلوی دوربین رفت. بزوس که از دوران کودکی طرفدار Star Trek بود، در اعتبار فیلم در IMDb به عنوان یک مقام Starfleet معرفی شده است.

در اوایل سال 2018، سیاتل تایمز گزارش داد که آمازون به منظور تمرکز بر مناطق در حال رشد از جمله سرگرمی های دیجیتال و الکسا، دستیار مجازی آمازون، عملیات خرده فروشی مصرف کننده خود را تثبیت کرده است.

آمازون Kindle، کتابخوان دیجیتالی دستی را منتشر کرد که به کاربران امکان خرید، بارگیری، خواندن و ذخیره کردن کتاب های خود را در سال 2007 داد.

بزوس با پرده برداری از Kindle Fire در سال 2011 وارد بازار تبلت ها شد. در سپتامبر ، او اعلام کرد Kindle Fire HD جدید، تبلت نسل بعدی این شرکت طراحی شده برای به دست آوردن iPad خود در اپل است.

بزوس گفت، ما بهترین تبلت را با قیمتی خاص ساخته ایم. ما بهترین تبلت را با هر قیمتی ساخته ایم.

هواپیماهای بدون سرنشین آمازون

در اوایل دسامبر سال 2013، بزوس هنگامی که ابتکار جدید آزمایشگاهی آمازون با نام \”Amazon Prime Air\” را فاش کرد، با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای ارائه خدمات تحویل به مشتریان، عنوان هایی را ایجاد کرد. وی گفت: این هواپیماهای بدون سرنشین قادر به حمل اقلام با وزن حداکثر پنج پوند هستند و قادر به طی مسافت 10 مایل از مرکز توزیع شرکت هستند.

اولین تحویل Prime Air در 7 دسامبر سال 2016 در کمبریج، انگلیس انجام شد.

تلفن آتش

بزوس هنگامی که این شرکت Fire Phone را در سال 2014 راه اندازی کرد، یکی از چند اشتباه بزرگ آمازون را بر عهده داشت. با انتقاد از اینکه بسیار حیرت انگیز است، سال بعد این کار قطع شد.

غذاهای کامل

بزوس چشم به بازار تحویل غذا رفته بود و در سال 2017 آمازون اعلام کرد که زنجیره فروشی مواد غذایی Whole Foods را با قیمت 13.7 میلیارد دلار پول نقد به دست آورده است.

این شرکت بسته به بازار شروع به ارائه معاملات فروشگاهی به مشتریان آمازون پرایم و تحویل مواد غذایی در حداقل دو ساعت می کند. در نتیجه، والمارت و کروگرز نیز شروع به تحویل وعده غذایی به مشتریان خود کردند.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا