مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
تغذیه سالم

فواید گل گاو زبان ” بهترین خواص گل گاو زبان برای قلب و اعصاب “

مطالب پربازدید

ما در این مقاله سعی می کنیم که شما را با گیاه گل گاو زبان، فواید گل گاو زبان برای قلب، خاصیت گل گاو زبان برای نبات، فواید گل گاو زبان برای اعصاب و فواید گل گاو زبان برای دیابت آشنا و معرفی کنیم.

گل گاو زبان از زمان های قدیم وجود دارد و همه ی مردم به آن آشنا هستند و آن را به عنوان یک گیاه دارویی و به صورت خشک شده مصرف می کنند. گل گاو زبان از گیاهان دارویی بسیار مهمی می باشد که خواص درمانی فراوانی دارد. از گل گاو زبان برای تهیه دمنوش و چای استفاده می کنند. گیاه دارویی گل گاو زبان یک گیاه خودرو می باشد که در دامنه کوه های البرز رشد می کنند از این گیاه فقط برگ ها و گل های آن مورد استفاده قرار می گیرد.

خواص گل گاو زبان

فواید گل گاو زبان

یک گیاه علفی و یک ساله می باشد. ساقه آن به صورت شیار دار و خاردار و برگ های آن ساده و مخملی و دارای تارهای خشن می باشد. طبع گل گاو زبان گرم و تر می باشد و به دلیل داشتن آنتی اکسیدان، فلاونوئید، ویتامین سی، ویتامین،B منیزیم ، کلسیم، آهن و پتاسیم دارای خواص درمانی بسیار خوبی است.

مطالب پربازدید

 

فواید گل گاو زبان برای دیابت

 

گل ها و برگ های این گیاه گل گاو زبان را خشک می کنند و از این ها برای دمنوش و عرق گل گاو زبان استفاده می کنند. این گیاه دارای فواید بسیار زیادی می باشد مانند

تقویت اعصاب و روان

دمنوش گل گاو زبان باعث تقویت اعصاب و روان و حواس پنج گانه است وهم چنین نشاط آور می باشد و اختلال حواس را می تواند تا حدودی درمان کند.

مطالب پربازدید

درمان سرماخوردگی و تنگی نفس: دمنوش گل گاو زبان به همراه مقدار کمی لیمو عمانی  و عسل برای درمان سرما خوردگی و تنگی نفس خیلی مفید است. هم چنین گل گاو زبان سرفه ها را هم بهبود می بخشد.

فواید گل گاو زبان برای کودکان

درمان بیماری های دهان: استفاده از برگ های تازه گل گاو زبان برفک و جوش های چرکی دهان اطفال را درمان می کند  و هم چنین حرارت دهان را کاهش می دهد.

پیشگیری از سرطان

از خواص بسیار مهم گل گاو زبان می تواند به ضد سرطان بودن آن اشاره کرد چون دارای منیزیم است می تواند باعث پیشگیری از سرطان شود. هم چنین می تواند سرطان های پستان ، پروستات و کبد را درمان کند.

فواید گل گاو زبان برای روز های گرم: خیساندن گل های تازه گل گاو زبان در آب و مخلوط کردن آن با آب لیمو و شکر در روزهای گرم تابستان باعث نشاط می شود و هم چنین خاصیت خنک کنند گی هم دارد.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

فواید گل گاو زبان برای دیابت

دمنوش گل گاو زبان می تواند باعث کاهش قند خون در افرادی که مبتلا به دیابت هستند کمک کند.

فواید گل گاو زبان برای قلب

فواید گل گاو زبان برای قلب

دمنوش گل گاو زبان باعث رفع غلظت خون می شود و هم چنین قلب را قوت می بخشد و در افرادی که دارای دلهره هستند و تپش قلب فراوانی دارند بسیار مفید می باشد. و هم چنین باعث آرامش فرد می شود و خواب آور است. گل گاو زبان فشار خون بالا و تپش قلب را به مقدار زیادی کاهش می دهد.

فواید گل گاو زبان برای اعصاب

خاصیت گل گاو زبان با نبات

قدیمی تر ها برای کاهش فشار خون گل گاو زبان را به همراه چند قطره آب لیمو به صورت دمنوش درست میکردند و حتی نبات هم داخل آن می ریختند که باعث درمان بیشتر و موثر تر این گیاه دارویی بر روی فشار خون می شود.

فواید گل گاو زبان برای پریودی

فواید گل گاو ربان برای اعصاب

گل گاو زبان چون دارای مقدار بسیار زیادی پتاسیم و کلسیم است بخاطر همین ادرار آور بوده و باعث تحریک بدن می شود و تبادلات سلولی را تنظیم می کند و سیستم عصبی را آرام و برای درمان ناراحتی های اعصاب کاربرد زیادی دارد‌.

فواید گل گاو زبان برای مغز و اعصاب

  برخی از خواص گل گاو زبان: گل و برگ های این گیاه تصفیه کننده خون است، آرام کننده اعصاب، التهاب و ورم کلیه را درمان می کند، ادرار آور است، عرق آور، کلیه ها را تقویت می کند و سرفه را تا حدودی درمان می کند و از بین می برد.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا