مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
شستشو، نظافت، لکه گیری

بلیچینگ دندان چه اثری روی دندان میگذار “بلیچینگ دندان چیست”

مطالب پربازدید

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان (در هنگام استفاده از سفید کننده به آن سفید شدن دندان گفته می شود. بليچينگ ماده ای سفیدکننده است. روشی برای از بین بردن لکه های زرد و تغییر رنگ دندان ها یا روشن شدن دندانها بیش از رنگ طبیعی است .بلچینگ دندان را می توان به عنوان بهترین گزینه برای سفید کردن دندان ها استفاده کرد.

بلچینگ دندان چیست

گزینه های بليچينگ دندان:

  • بليچينگ دندان در دندان پزشکی
  • بليچينگ دندان در خانه

یک یا دو جلسه از هر دو روش ذکر شده در بالا را با هم ترکیب کنید

مطالب پربازدید

بلیچینگ دندان ، بلیچینگ دندان چیست

نکات انجام بلیچینگ دندان

روش بلیچینگ دندانها در جلسه معاینه ، بر اساس شدت و نوع لکه تعیین می شود.

در هر دو روش ، از محصولات سفید کننده بر اساس پراکسید هیدروژن استفاده می شود . روش بلیچینگ خانگی حاوی 3٪ -15٪ پراکسید هیدروژن است در حالی که این میزان برای سیستم سفید کننده دندان های مطب 15٪ -40٪ است.

محصولات مختلف با نسبت های مختلف مواد فعال برای همه روش های فوق در دسترس است.

زمان و روحیه هر ماده ای متفاوت از کاری است که اساساً شرایط را تعیین می کند . حفظ مواد برای مدت طولانی تر یا کوتاه تر ، نتیجه بهتری نخواهد داشت و ممکن است باعث حساسیت زیاد دندان شود .

مطالب پربازدید

هر نوع مزایا و معایب خاص خود را دارد. قبل از انجام عمل سفید در خانه باید با دندانپزشک خود مشورت کنید. این روش برای همه توصیه نمی شود. بر روی کلاه های کامپوزیتی یا روکش هایی که ظاهری طبیعی تر از دندان دارند ، هیچ سفیدی انجام نمی شود.

بلیچینگ در مطب

روش بلیچینگ مطب ، می تواند دندان ها را سریعتر روشن کند. محلول های سفید کننده ای که در مطب استفاده می شود از وسایل خانگی قدرت بیشتری دارند . علاوه بر این ، نور ، گرما یا ترکیبی از این دو ممکن است روند سفید شدن را تسریع و تشدید کند.

بلیچینگ دندان در خانه

روشهای مختلفی برای انجام بلیچینگ دندان در منزل وجود دارد و مشهورترین آنها عبارتند از:

نوارها و ژل های سفید کننده دندان

با مسواک یا نوارهای نازک روی دندان ها بزنید . محصولات سفید کننده حاوی پراکسید هیدروژن باید دو بار در روز و به مدت 10-14 روز استفاده شود و نتیجه حداقل 4 ماه طول خواهد کشید.

بلیچینگ دندان ارزان قیمت ، بلیچینگ دندان اینستاگرام

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

خمیر دندانهای سفید کننده

به عنوان ساینده نرم ، سایر خمیردندان ها نیز همین اثر را دارند. و به از بین بردن لکه های دندان کمک می کنند. با این حال ، خمیردندان های سفید کننده حاوی مواد شیمیایی و مواد صیقل دهنده هستند که می توانند بدون استفاده از مواد بلیچینگ دندان ، لکه ها را از بین ببرند . خمیردندان های سفید کننده دندان های نسبتاً ارزان و باز در یک سایه هستند . برخی از خمیردندان های سفیدکننده حاوی پراکسید هستند اما تأثیر زیادی ندارند زیرا به مدت کافی روی دندان نمی گذارد. بسیاری افراد برای سفید کردن دندان های خود به دنبال ژل سید کننده دندان هستند.

بلیچینگ دندان افیس ، بلیچینگ دندان ایمپلنت

قالب های سفید کننده دندان

در این روش ، یک سینی محافظ مانند دهان پر از ژل پایه پراکسید . به مدت چند ساعت در روز و به مدت حدود چهار هفته روی دندان ها قرار می گیرد . شما می توانید این قالب های سفید کننده را بدون نسخه در داروخانه خریداری کنید . یا از دندانپزشک بخواهید قالب های سفارشی را برای شما درست کند.

بلیچینگ دندان قیمت ، بلیچینگ دندان خانگی

منبع : dorrclinic

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا