در مقاله امروز می خواهیم در رابطه با گریل با همدیگر صحبت کنیم و می خواهیم در درجه اول بدانیم :

 چه کاربردهایی دارد؟
انواع و اقسام آن چیست؟
در چه مکان هایی استفاده می شود ؟

گریل جمع آوری سطوح

گریل در واقع یک وسیله برای جمع آوری آب های سطحی از کف پارکینگ می باشد در محل هایی که محل عبور و مرور ماشین ها و حتی تردد افراد می باشند باید به این نکته توجه کنیم که این محل ها باید خالی از آب و آب های سطحی باشند.
برای این منظور از گریل ها استفاده می کنیم. باید توجه داشته باشیم که در واقع همان کفشور میباشد که در ابعاد بزرگ تر و البته با متریال متفاوت تر و طبیعی تر عرضه می گردد و ساخته می شود.
در گذشته و در ساختمان های قدیمی و حتی در کارخانه های قدیمی و متروکه برای جمع آوری آب های سطحی کانال هایی از جنس بتن و یا آب راه های سیمانی تعبیه می کردند.
که این موضوع باعث می‌شد بعد از گذشت زمان و با عبور و مرور ماشین و اشیای سنگین و گرم و سرد شدن هوا  این کانال ها تخریب شود و هزینه بازسازی مجدد آن باعث ایجاد مشکل و دردسر شود.
اما امروزه از گریل های چدنی استفاده می شود رویه این گریل ‌ها از چدن خالص می باشد که علاوه بر اینکه ضد زنگ می باشد می تواند فشار و وزن بسیار زیادی را تحمل کند.
به طور مثال بعضی از گیریل ها می توانند تا پنج تن فشار را تحمل کنند در صورتی که وزن ماشین ها حداکثر سه و نیم تن می باشد پس می‌توانیم از لحاظ کیفیت و تاب‌آوری در برابر فشار و وزن مطمئن باشیم و روی آن حساب کنیم و علاوه بر این موارد ، فقط یکبار هزینه می کنیم و هزینه بازسازی و مرمت را نداریم.

از اینجا انواع گریل و کفشور را ببینید

جمع آوری آب سطوح

گریل ها از جنس چدن می باشد البته در مواردی هم هم از جنس پلاستیک های فشرده و یا همانabs   ها می باشد معمولاً این نوع گریل ‌ها که پلاستیکی می باشند و جنس رویه آنها از جنس abs می‌باشند در کنار باغ ها باغچه ها و یا استخر ها استفاده می شود.
در چند سال قبل شرکت هایی گریل های برنجی تولید کردند که به دلیل قیمت بسیار بالا و تاب آوری کمتر نسبت به چدن ها با استقبال زیادی رو به رو نشد و تقریبا منسوخ شد .
باید توجه کنید که محل کاربرد این نوع گیریل ها با همدیگر متفاوت است اگر می‌خواهید گریل ها را در کنار باغ ها باغچه ها و یا استخرهای خانگی استفاده کنید نیاز به صرف هزینه اضافی ندارید و می توانید از گیریل های پلاستیکی استفاده کنید .
چون در واقع این گریل ها و رویه ی آن ها قرار نیست فشار و یا وزن زیادی را تحمل کنند و صرفاً محلی برای عبور آب می باشند اما اگر می خواهید در کارگاه ها و آزمایشگاه ها و یا حیاط های ماشین رو و یا پارکینگ های ماشین رو از این گریل ها استفاده کنید حتماً باید جنس رویه آن ها چدن باشد البته می‌توانیم به این نکته توجه کنیم که جنس کانال گریل ها میتواند متفاوت باشد به طور مثال می توانید از گریل هایی با رویه چدنی و کانال پلاستیکی استفاده کنید که البته این نوع پلاستیک ها دلیل داشتن انعطاف‌پذیری مشکل خاصی در تحمل فشار برای آنها وجود ندارد و از لحاظ خوردگی و زنگ زدگی بسیار مقاوم می باشند
دیگر این است که اگر شما می خواهید آنها را در کارگاه های ساختمانی و یا کارخانه های که محل عبور لیفتراک ها و یا کامیون های سنگین می باشند استفاده کنید  باید از چدن تقویت شده و ضخیم استفاده کنید.

گریل جمع آوری آب

این نوع چدن ها به دلیل اینکه با مواد و متریال آلی تقویت شده اند می توانند فشار و وزن بسیار بیشتری را نسبت به گریل های چدنی ساده تحمل کند و در نتیجه مشکلی در تحمل فشار و وزن ماشین ها به وجود نمی آید.
البته باید به این نکته هم توجه کنیم که کانال های این نوع گریل ها هم باید  چدنی باشد به دلیل اینکه آنها وزن بسیار زیادی را تحمل می‌کنند و همین وزن را به کانالها انتقال می دهد این کانال ها هم باید بتوانند وزن و فشار زیادی را تحمل کنند.
ابعاد و اندازه این گریل ها معمولاً به عرض ۷ سانت و یا ۱۳ سانت و به طول یک متر می‌باشد که البته برای حمل و نقل و نصب راحت تر دو عدد تکه ای ۵۰ سانتی به همدیگر متصل می‌شوند تا یک تکه ی یک متری به وجود بیاید .
از این مقاله می توانیم این نتایج را دریافت کنیم که اولین نکته در خرید گریل آن است که می خواهید آن را در کجا استفاده کنید و قرار است چقدر وزن تحمل کند اگر می خواهید در کناره های استخر و یا باغچه خود از این گریل ها استفاده کنید می توانید از گریل های پلاستیکی بهره ببرید اما اگر می‌خواهید در وسط پارکینگ که محل عبور و مرور ماشین است از این گل ها استفاده کنید باید از گریل های چدنی استفاده کنید که بتواند و از فشار زیادی را تحمل کند همچنین اگر می‌خواهید در کارخانه هایی که محل عبور و مرور لیفتراک ها و وسایل و موارد سنگین می باشند از این گریل ها استفاده کنید باید از چدن های تقویت شده بهره ببرید .
برخی از چدن های تقویت شده قادر هستند وزنی معادل 15 تن را به راحتی تحمل کنند و کاملا مناسب برای سوله ها و انبار ها هستند .
گفتیم که گریل ها تقریباً یک نوع کفشور هستند اما می‌خواهیم تفاوت آنها را به شما بگویم تفاوت اصلی گریل ها و کفشورها در محل استفاده آن می‌باشد محل استفاده ی کفشورها در سرویس های بهداشتی می باشند و به دلیل اینکه فشار و وزنی راقرار نیست تحمل کند اکثراً از جنس استیل می باشند.

گریل جمع آوری سطوح

مهمترین نکته این است که استیل ضد زنگ و ۳۰۴ باشد که البته این نکته در گریل ها صدق نمی‌کند چون اهمیتی ندارد که زنگ بزند و یا زنگ نزند نکته دیگر این است که کفشورهای حمام و دستشویی باید ظریف و زیبا باشند اما گیریل ها همچنین ویژگی را ندارند.
چون اگر قرار باشد ظریف و ریز نقش باشند نمی توانند فشار و وزن زیادی را تحمل کنند نکته دیگری که برای ما بسیار مهم است ابعاد آن ها می باشد حداکثر عرض کفشورها به ۹ سانت می‌رسد اما گریل ها تا ۱۳ سانت هم می رسند.
کشورها برای ما بسیار مهم می باشد که بتوانیم محیط خود را تنظیم کنیم اما در گریل ‌ها همچین مطلبی مطرح نیست زیرا اگر پلاستیک باشد رنگ آن طوسی سفید و یا مشکی می باشد و اگر چدن باشد رنگ آن مشکی خالص میباشد کفشورها دارای سوپاپ و آشغالگیر می باشند اما گریل ها هیچ گونه سوپاپی ندارند و آشغالگیر هم ندارند و به طور کلی طراحی کفشور ها بسیار حرفه ای تر دقیق تر و صد البته کاربردی تر می باشد.
شما در سایت اینترنتی دیجی ساختمان می توانید انواع و اقسام گریل ها را مشاهده و انتخاب کنید.
این گریل ها شامل انواع گریل های چدنی و پلاستیکی و چدنی تقویت شده در انواع سایز های مورد انتخاب شما می شود و نکته ی قابل توجه ین است که شما می توانید با اعتماد کاما و اطمینان خاطر این گریل ها را خریداری کنید .
تمامی این گریل ها درای ضمانت بی قید و شرط 25 ساله ی شرکتی می باشد پس کاملا از لحاظ کیفیت محصولات آسوده خاطر باشید.
سایت دیجی ساختمان به شما تضمین کیفیت و تضمین قیمت می دهد پس از این بابت هم می توانید آسوده خاطر باشید.
نکته ی قابل توجه در رابطه با گریل ها این است که یک نوع وسیله به نام ته بند در گریل ها وجود دارد که باعث می شود در هر قسمتی که مایل بودید جریان آب را مسدود و کترل کنید این نوع از ته بند ها با توجه به ارتفاع و سایز گریل ها باید انتخاب شوند.
گریل های انتخابی شما قابلیت تغییر خروجی را یز دارند که می توانید خروجی وسط  یا خروجی کنار را انتخاب کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here