فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

با خواندن این سوره نزد خدا و مردم عزیز و بزرگ و شرافتمند شوید

فضیلت خواندن سوره زمرهر کس سوره زمر را در روز یا شب تلاوت کند خداوند شرف دنیا و آخرت را به او می بخشد.

سوره زمر سی و نهمین سوره در قرآن است و در جزء بیست و سوم و بیست و چهارم قرار دارد. این سوره شامل ۷۵ آیه، ۱۱۸۰ کلمه، ۴۸۷۱ حرف می باشد و جزو سوره های مثانی و در حدود نصف جزء قرآن است. آیه های آغازین این سوره آثار و برکات توحید را بیان می کند و شرح می دهد که خداوند از داشتن فرزند مبرا است. در بخشی از این سوره خداوند از پیامبر (ص) می خواهد که دین خود را خالص کند و با بی اعتنایی به خدایان مشرکان، به آنها اعلام کند که ماموریت دارد که مردم را به توحید و اخلاص در دین دعوت کند.

بنا بر روایات، هر کس که این سوره را تلاوت کند خدا در روز قیامت امید او را قطع نمی کند و به او پاداش خائفان از خود را هدیه می دهد.

امام صادق (ع) در مورد فضیلت خوانده سوره زمر می فرماید: هر کس سوره زمر را در روز یا شب تلاوت کند و کلماتش را به آسانی و به آرامی بر زبان جاری کند، خداوند شرف دنیا و آخرت را به او می بخشد و او را بدون مال و فامیل عزیز می کند، به حدی که هر کس او را ببیند بزرگ (بزرگوار) بشمارد و حشمتش او را بگیرد و جسمش را بر آتش دوزخ حرام می کند.

مطالب زیر را نیز دنبال کنید:

خرید ریپورتاژ آگهی

کسب درآمد با بیت کوین

سوره زمر

سوره زمر یکی از سوره های قرآن کریم می باشد که توانسته خواص بسیار زیادی را به خود اختصاص دهد و خواندن آن می تواند موارد بسیار زیادی را برای خانه ها و زندگی افراد به ارمغان بیاورد. زمر سی و نهمین سوره قران بوده و با نام عرف نیز شناخته شده است و پیامبر اکرم در رابطه با آن فضلیت های بسیار زیادی را نام برده اند. به خاطر اهمیتی که این موضوع دارد، قصد داریم تا شما را با چند مورد از این فضلیت ها آشنا کنیم. پس همراه ما باشید.

خواص سوره زمر

  1. از خواص این سوره می توان به ایجاد محبت و دوستی اشاره کرد. به گونه ای که اگر آن را همراه با خود داشته باشید و در رختخواب نیز آن را کنار خودتان نگه دارید، در آن صورت سپاس همگان را به سمت خود جلب خواهید کرد.
  2. بر اساس روایتی که از امام صادق (ع) وجود دارد، هر فردی این سوره را بخواند، در آن صورت می تواند درد کف پای خود را تسکین دهد.

دو گزینه ذکرشده جزو اصلی ترین خواصی به حساب می آیند که قرائت این سوره می تواند با خود به همراه داشته باشد. از این رو برای رهایی از درد و همچنین داشتن محبت و دوستی می توانید اقدام به خواندن این سوره پر برکت بگیرید.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.