مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
مذهبی

سه‌شنبه‌های مهدوی | حلاوت انتظار را دو چندان می‌کند

مطالب پربازدید

سه شنبه های مهدویسه‌شنبه‌های مهدوی

برخی از کارشناسان حوزه فرهنگی معتقدند هدف از طرح سه شنبه‌های مهدوی محبت و خدمت  به مردم است و این خدمت نذر سلامتی امام زمان (عج) می‌شود و به واسطه آن محبت در دل‌های مردم بیشتر می‌شود. در این طرح  هر فردی با هر توانی که می‌تواند خدمتی را ارائه می‌دهد و ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین این خدمات هم  پذیرایی از مردم است.

زمانی که شخصی میهمان و مسافر عزیزی دارد که منتظر رسیدن آن است از چند روز قبل شروع به انجام تدارکات و ضیافت آن میهمانی می‌کند؛ چرا که مشتاق دیدار اوست. از روز سه شنبه تا جمعه هم ۳ روز وقت است؛ یعنی اگر از سه شنبه تلاش کنیم که شهرمان را زیبا شود و مردم را خوشحال کنیم و این نوید را بدهیم زمانی که امام زمان (عج) ظهور کند جمعه‌ای می‌آید که یکی از این سه شنبه‌ها قبلش بوده و ما می‌توانیم با این خدمت، کمک و محبتمان را نشان دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین حیدرلکی کارشناس فرهنگی درباره طرح سه شنبه های مهدوی می گوید: خدمت به امام زمان (عج) آن هم در حد توان و سعی و جدیت در این راه، تکلیف و وظیفه مومن است، بی تردید خادمین دوران ظهور، همان خادمین دوران غیبت اند که اهداف امام علی (ع) را سر لوحه زندگی خویش قرار داده اند.

سه‌شنبه‌های مهدوی

حق امام زمان (عج) بر همه بندگان به ویژه شیعیان حق حیات است که این حقوق عبارتند از: نرنجاندن قلب مبارک حضرت، پاسداری از آرمان‌های او، مجاهدت در راه دفاع از او، جان نثاری در راه تحقق خواسته‌های او است که ادای این حقوق برای شیعه حق شناس در راستای حفظ دین و ایمان خویش، منفعت‌هایی را برایش حاصل می‌کند.

مطالب پربازدید

بر پا نمودن این مجالس در زمانه ما واجب است، زیرا که مردم حاضر بیشتر در معرض انحراف و گمراهی هستند. پس این گونه کار‌ها از شیوه‌های یاری آن حضرت است و اگر به صورت جمعی و گروهی برگزار شود؛ تاثیر بیشتری دارد.

پذیرش واحدی ندارد

در این برنامه هفتگی یک بخش فرهنگی و یک بخش پذیرش داریم ، در بخش پذیرش هیچ یک از واحدها ندارد همه چی در پذیرش ها بستگی به مردم در اجرا و سلیقه خودشان دارد. همه مردم جهان روح القدس خدا و پروردگار اربابان پروردگار خدا و پروردگار خدا و پدران خدا و پدران خدا و پروردگار خدا.

وی افزود: شخصی که مسئول پذیرش مردم است باید همیشه لبخند بر لب داشته باشد و با خوشحالی مردم استقبال کنند چرا که مهمترین تأثیر اجتماعی درهم ارتباطات رقص میخورد ، جایی که مردم در برخورد با خادمین امام زمان (عج) احساس خوشایندی می کنند من متولد شدم

عبدالمنافی در ادامه گفت: هر هفته ، مواد فرهنگی خود را دارد و مواد فرهنگی این هفته است که پشت سر گذاشتن با موضوع نوجوان و به مناسبت شهادت شهید فهمیده و روز نوجوان بود.

مطالب پربازدید

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا