فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین

علت پنهان ماندن آرامگاه حضرت زهرا (س) + زمان آشکار شدن آرامگاه

یک علت پنهان ماندن آرامگاه حضرت زهرا (س) این است که هنوز رفع ظلم از آن حضرت نشده است زیرا کسانی که در حق آن حضرت ظلم کردند و در واقع قاتل آن حضرت هستند، هنوز به عنوان صحابی کبار و خلیفه الرسول مورد احترام و اکرام هستند.

علت پنهان ماندن آرامگاه حضرت زهرا (س) + زمان آشکار شدن آرامگاه

سرکار خانم فخر روحانی (کارشناس مذهبی)، در مورد علت پنهان ماندن آرامگاه حضرت زهرا (س) می گوید: حضرت فاطمه زهرا (س) در زمان نزدیک به شهادتشان و وصیت آن حضرت به دفن شبانه بدون حضور کسانی که آن مظلومه را آزردند، یک شیوه ای است که آن حضرت برای رسوا کردن کسانی که مورد غضب پاره تن رسول (ص) قرار گرفتند، انتخاب نمودند.

وی می گوید: وقتی که امام زمان (عج) ظهور می کند، مصداق قد تبین الرشد من الغی است، حقیقت آشکار خواهد شد و آنچه پیامبر (ص) فرموده بود و خداوند امر کرده بود به وسیله فرزند ایشان حاکم خواهد شد و چون خواست و مشیت الهی در آن زمان محقق می شود، دیگر دلیلی برای پنهان بودن مزار ایشان نمی ماند و پنهان بودن مزار به خاطر اثبات حقانیت است که با ظهور امام زمان (عج) حقانیت اهل بیت (ع) نیز آشکار می شود.

ولایتمداری حضرت زهرا (س)

حضرت زهرا (س) با نوع وصیت، ولایت مداری اش را ثابت می کند و وصیت می کنند نمی خواهم کسانی که پای ولایت نایستادند پای تابوت من را بگیرند و برای جسدم نماز بخوانند به همین دلیل پاره تن پیامبر در یک نقطه مخفی و تاریک و پنهان در مینه خاکسپاری می شود تا برای مردم تا انتهای حیات بشر معما بشود تا به همه تاریخ، ولایت مداری را درس بدهند.

حضرت فاطمه (س) در زمانی که بر اثر شدت جراحاتی که بر اثر هجوم به خانه ایشان مجروح و بیمار شدند، به حضرت علی (ع) وصیت وصیت نمودند که پس از وفاتش، ایشان را شبانه غسل و کفن نماید و خاکسپاری کند و احدی از کسانی که در حق او ستم روا داشته اند، در مراسم تدفین و نماز خواندن بر پیکر ایشان حاضر نباشند.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.