یادگیری الکترونیکیبه نقل از وزارت بهداشت، پیشنهاد تأسیس کرسی آموزش و یادگیری الکترونیکی در سال ۱۳۹۵ به سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) ارائه و مجوز فعالیت این کرسی توسط یونسکو صادر شد.

این کرسی در تاریخ ۲۳ دی ماه ۹۶ به طور رسمی با مأموریت ­اصلی ترویج یادگیری الکترونیکی در کشور و انتقال تجربیات موفق در حوزه‌های مختلف سیستم یادگیری الکترونیکی ایجاد شد.

این کرسی با برگزاری مراسم اعطای جایزه یادگیری الکترونیکی ضمن فرهنگ سازی و ظرفیت سازی، امکان تبادل تجربیات موفق میان افراد و مؤسسات فعال را فراهم کرده است.

اهداف جایزه یادگیری الکترونیکی که به صورت سالانه توسط کرسی آموزش و یادگیری الکترونیکی یونسکو در ایران به برگزیدگان این حوزه اهدا می‌شود عبارتند از: «فرهنگ­سازی در زمینه آموزش و یادگیری الکترونیکی»، «شناسایی و تشویق افراد و سازمان‌های مؤثر در توسعه و ارتقای جایگاه یادگیری الکترونیکی» و «معرفی برگزیدگان حوزه یادگیری الکترونیکی به جامعه».

یکی از محور‌های این جایزه، جایزه دستاورد تأثیرگذار است که به محصولات، خدمات، فرایند‌ها و مدل‌های کسب و کاری که تأثیرات چشمگیری بر یادگیری الکترونیکی در کشور داشته­ اند، اعطا می‌شود.

به همین منظور سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی نوید دانشگاه علوم پزشکی مجازی در اولین سال اعطا، برنده این جایزه شد.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here