شاید خیلی از شما با مشکل تیرگی واژن خود رو به رو باشید و به دنبال راهی برای سفید کردن واژن باشید. راه های گوناگونی برای سفید کردن واژن وجود دارد ما در این مقاله قصد داریم در مورد دلایل تیره شدن واژن، راه های سفید شدن واژن، درمان خانگی سفید شدن واژن و استفاده از پماد و کرم زینک اکساید برای سفید شدن واژن صحبت کنیم پس لطفا ما را دنبال کنید. پوست بزرگترین عضو بدن است، این عضو دارای خصوصیات گوناگون می باشد گاه پوست دچار یکسری نقص ها و مشکلات می شود که باعث تغییر رنگ ظاهری پوست می شود. حساسیت پوستی یکی از این دلایل تغییر رنگ است، افزایش بیش از حد رنگدانه های پوستی هم یکی از دلایل عمده و مهم تیره شدن پوست به خصوص تیره شدن واژن است.

درمان خانگی زگیل تناسلی

سفید شدن واژن با زینک اکساید

افزایش بیش از حد رنگدانه های پوستی

هایپر پیگمانتاسیون یا افزایش رنگدانه های پوستی بیشتر نواحی مثل زیر بغل، زیر مفاصل یا جایی که غدد عروقی زیادی وجود دارد را درگیر می کند و این نواحی را تیره می کند. این تیرگی ها بیشتر اطراف واژن، باسن ، چین های بازو و امتداد کمر دیده می شود. این عارضه یک عارضه بی خطر است که تنها موجب عوض شدن رنگ پوست می شود.

شفاف کردن واژن

تعداد محدودی از زنان دنیا، رنگ پوست واژنشان همرنگ پوست بدنشان است. اکثر زنان دچار تیرگی ناحیه واژن هستند و به این علت به دنبال راهی برای سفید کردن این تیرگی هستند تعریق طولانی مدت و عدم توجه کافی به این ناحیه، باعث می شود تا پوست این ناحیه تیره تر از بخش های دیگر بدن شود. منظور از شفاف کردن واژن، روشن کردن پوست این ناحیه است به گونه ای که پوست این ناحیه سفید شود. خیلی از خانم ها به دنبال راهی موثر و مفید برای سفید کردن ناحیه واژن خود هستند، یکی از راه های موثر برای رفع این مشکل، استفاده از پماد زینک اکساید است.

سفید شدن واژن

روش های سفید کردن واژن

  • مراجعه به متخصص پوست و زیبایی
  • استفاده از چشمه های آب گرم معدنی بر طبق یک برنامه خاص
  • کرم های سفید کننده واژن مانند زینک اکساید

مزایای استفاده از زینک اکساید

کرم زینک اکساید یک لوسیون موضعی موثر با کمترین عوارض جانبی است که در رفع تیرگی ناحیه تناسلی و واژن فوق العاده موثر می باشد. این کرم هم قیمت مناسبی دارد و هم برای مصرف کننده هیچ گونه درد و ناراحتی ندارد. برای استفاده از این پماد نیاز به کمک کسی نیست و فرد به تنهایی می تواند از این پماد استفاده کند. این کرم دارای خاصیت مهار سنتز رنگدانه یا ملانین در پوست است. کرم زینک اکساید به سبب خاصیت کلاژن سازی که دارد علاوه بر شفاف سازی پوست، به جوان سازی پوست هم کمک شایانی می کند. همه این فواید زمانی آشکار می شود که این کرم به صورت مداوم مصرف شود.

سفید کردن واژن

روش های خانگی برای رفع تیرگی ناحیه واژن

این روش ها یکی از ارزان ترین و راحت ترین روش ها، برای سفید شدن پوست واژن می باشد. بهتر است قبل از استفاده از این مواد کمی از ترکیب را بر روی پوست خود بزنید و در صورت عدم آلرژی به آن ماده، از این ماده برای واژن خود استفاده کنید.

  • سفید کردن پوست با آب لیمو ؛ یکی از بهترین و موثر ترین روش ها برای رفع تیرگی واژن است، یک لیمو تازه را ببرید و کمی با آب مخلوط کنید و به ناحیه مد نظر بزنید.
  • سفید کردن واژن با سفیده تخم مرغ ؛ سفیده تخم مرغ را خوب هم بزنید تا کف کند سپس این کف را به واژن بزنید صبر کنید تا خشک شود سپس با آب سرد بشویید.

سفید کردن واژن بسته به نوع و جنس پوست باید چند مرتبه انجام شود. و نمی توان با یکبار استفاده از هر ماده انتظار داشت تیرگی واژن از بین برود. بهتر است قبل از هر اقدام و استفاده از هر ترکیبی به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و با وی مشورت کنید.

 پیشگیری از جوش ها:

خواص ضد باکتریایی کرم اکسید روی باعث درمان آکنه می شود ، زیرا خواص ضد باکتریایی روی باعث از بین رفتن باکتری ها می شود و خاصیت ضدالتهابی آنها باعث کاهش التهاب پوست می شود. این کرم چربی اضافی سطح پوست را که تمایل دارد به منافذ پوست نفوذ کرده و جوش ایجاد کند ، جذب می کند.

 

زینک اکساید

 محافظت در برابر آفتاب:

اشعه خورشید تأثیر مخربی روی سطح پوست دارد و نور زیاد خورشید روی پوست باعث آفتاب سوختگی ، پیری زودرس پوست ، چین و چروک می شود.این کرم توسط پوست جذب نمی شود ، اما به عنوان یک مانع محافظ روی سطح پوست عمل می کند.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here