فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین

بهترین راه بالا بردن رتبه در الکسا چیست؟/ روش شناسایی سایت های متقلب برای رتبه برتر شدن

معیار سنجش الکسا برای رتبه برتر،تولید محتوای غنی است.

Alexaیکی از ابزارهای رتبه‌بندی سایت، سرویسی به نام سایت الکسا متعلق به شرکت آمازون است. سیستم رتبه‌بندی الکسا یک سیستم امتیازدهی  منحصر بفرد  با آدرس alexa.com است.

الکسا سرویسی است که براساس معیارهای مختلف به وبسایت‌ها امتیاز می‌دهد و براساس نمره کسب‌شده آنها را رتبه‌بندی می‌کند که اهمیت کمی نیز در ایران ندارد. از این رو برخی از وب‌سایت‌ها در تلاشند به هر طریقی خود را در لیست برترین‌های این سایت قرار دهند.

در حال حاضر نه تنها در ایران، بلکه در کشورهای دیگر نیز از “سایت الکسا” برای کسب اطلاعات اولیه درباره وب‌ها استفاده می‌شود. بسیاری از شرکت‌های تجاری طبق رتبه‌ای که الکسا به آن‌ها داده  به رقابت صحیح از طریق تبلیغات برای بهبود جایگاه و ارتقا خود بهره می‌برند. در همین راستا وب الکسا اهمیت ویژه‌ای برای صاحبان سایت ها دارد.

نکته قابل توجه در نتایج اعلامی در سایت الکسا، این است که جایگاه ویژه و بهترین رتبه‌بندی سایت‌ها مختص رتبه‌های عددی پایین تر می باشد. بدین معنی که هر چه رتبه جهانی یا کشوری سایتی دارای رقم و مرتبه پایین تری باشد، از دید سایت الکسا دارای جایگاه و موقعیت بهتری به نسبت سایر سایت‌های با رتبه عددی بالاتر است. تعداد بازدیدکنندگان سایت به طور دقیق و صحیح محاسبه، تعیین و توسط الکسا عمومی می شود. نتایج اعلامی توسط سایت الکسا به طور مستقیم و یا با واسطه از طریق ابزارهای بررسی رتبه سایت الکسا همگی از پارامترهای مهم در بهینه‌سازی وب سایت و تعیین موقعیت و جایگاه سایت در نتایج موتورهای جستجو به شمار می‌رود.

معیار سنجش الکسا برای رتبه برتر، جذب مخاطب و افزایش ترافیک از طریق تولید محتوای غنی و کاربردی است؛ اما راه‌هایی فرعی نیز وجود دارد  تا سایت‌ها رتبه خود را ناعادلانه و غیرمنطقی ارتقا دهند.

 

روش شناسایی تقلب سایت ها برای رتبه برتر شدن:

به سایت الکسا وارد شوید؛

 

با جستجوی آدرس اینترنتی http://www.alexa.com به صفحه اصلی وب رفته و آدرس سایت مورد نظر خود را برای بررسی وارد می کنید.

 

اگر نموداری برای شما ظاهر شد که بسیار طبیعی بود و به یکباره سیر صعودی نداشت به این معناست که این سایت در رتبه حقیقی درخور خود قرار دارد و اگر بر عکس این موضوع سایت مورد نظر شما به یکباره شروع به رشد کرد بدانید که اطلاعات کذب است زیرا با تبلیغات گسترده تلویریونی به سختی چنین رشد صعودی پیدا می‌کند. بدین صورت به سادگی می توانید برخی سایت‌های متقلب را شناسایی کنید.

سایت‌هایی که به صورت خودکار برای کاربرانش صفحه سایت شما را برای مدت محدودی درحدود ۱ دقیقه باز می‌کنند و به صورت خودکار می‌بندند که در این روش معمولا کاربر در ازای بازدید از سایت شما مبلغ یا سرویسی را از سایت دریافت می‌کند. در این حالت معمولا کاربر حتی پشت سیستم خود نخواهد بود تا سایت شما را ببیند.

سایت‌هایی که با باز شدن و یا کلیک شدن لینک‌ها، تعدادی پاپ آپ باز می‌کنند. که سایت مقصد نیز در یکی از پاپ آپ ها باز می‌شود. میانگین نرخ زمان بازدید این صفحات زیر ۲۰ ثانیه است و هر کاربر حداکثر یک صفحه را مشاهده می‌کند و نرخ خروج معمولا ۱۰۰% است که این بسیار برای سایت مقصد مضر است.

نمایش سایت مقصد در آی فریم ها که تقریبا این روش منسوخ شده است و جریمه از سمت موتورهای جستجو تقریبا ۱۰۰% است.

 

استفاده از ترفندهای دیجیتال و تکنولوژیک برای افزایش رتبه در سایت‌ها و یا در شبکه‌های اجتماعی بدون محتوا و فرم مناسب کارآمد نخواهد بود.کاربران بی‌شک به دنبال محتوا برای رفع نیازهای خود هستند و اگر داده‌ها فرم مناسب نداشته باشد و به دروغ انتشار داده شود کارایی زیادی نخواهد داشت و مخاطب را مجبور به دنبال کردن مرجعی دیگر برای رفع نیاز خود می‌کند.

در مواردی سایت‌هایی که به دنبال افزایش کاذب آمار خود هستند با ترفندهایی مرسوم فرهنگ اشتباه تقلب را رواج می‌دهند. استفاده از پاپ‌آپ‌هایی که در بسیاری از سایت‌های دانلود یا آپلود فایل و محتوای زرد، باز شدن پنجره‌ای ناخواسته با اولین کلیک (یا گاهی به محض باز شدن سایت) و یا seo که موتورهای جستجوگر را به نمایش سایت های خواهان بازدید هدایت می‌کند.

اینها درخور کاربر نبوده و با گول زدن آنها هیچ اثرگذاری نخواهد داشت و همچنین دوام آن طولانی مدت نخواهد بود.

در الکسا روشی وجود دارد تا امتیاز بیشتری نسبت به سایر سایت‌ها پیدا کنید و رقابت صحیح را به گونه‌ای دور بزنید. در این سایت بخشی وجود دارد که وب‌ها می‌توانند گواهی شاخص دریافت کنند و بدون برخورداری از داده کافی و شناسایی شده، رتبه جهانی و کشوری کسب کنند. خرید این گواهینامه گوشه سمت راست صفحه الکسا کاملا قرار دارد و سایت‌هایی که از این گواهینامه استفاده می‌کنند با تیک سبز رنگ از دیگر سایت‌ها متمایز می‌شوند. این تیک به معنای هزینه‌کرد صاحب وب سایت برای رسیدن به رتبه دلخواه خود است.گفتنی است؛ این امکان برای دامنه‌های ایران به دلیل تحریم‌های جدید صورت گرفته امکان پذیر نمی‌باشد.

بهترین روش بالا بردن رتبه در الکسا غنی کردن  محتوای مطالب وب سایت متعلق به شماست. با استفاده از مطالب مفید و جامع می‌توان رتبه سایت  را با رقابتی صحیح و بدون تقلب  بالا برد شاید این کار زمانبر باشد اما  در مقابل هیچوقت نگران پایین آمدن و یا حذف شدن وب سایت  در سایت های مرجع نخواهید بود.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. سفارش سئو می گوید

    عالی بود ممنون
    https://sarirnovin.com/order-seo