مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
بیماری ها و راه درمان

درمان زخم زبان با جوش شیرین | بررسی خواص جوش شیرینی و چگونگی استفاده از آن

مطالب پربازدید

درمان زخم زبان با جوش شیرین

جوش شیرین نوعی ماده قلیایی با اثر ضدعفونی، ضد میکروبی و ضد ویروسی فوق العاده می باشد. به گونه ای که در درمان انواع زخم های زبان و دهان، اثر فوق العاده ای دارد و همچون یک نوع داروی شیمیایی سریع و موثر عمل می کند. زخم های زبان و دهان، نوعی زخم کوچک در دهان هستند که معمولا روی بافت نرم داخل دهان شکل می گیرند. این زخم ها علت مشخص و قطعی ندارند اما ممکن است به سبب یک واکنش ایمنی تحریک شده توسط عوامل مختلف شکل بگیرند. درمان زخم زبان با جوش شیرین یکی از راه های ویژه به حساب می آید.

از جمله عوامل تحریک کننده این زخم ها می توان به استرس، آلرژی، زخم، تغییرات و اختلالات هورمونی اشاره کرد. به برخی از این زخم ها آفت های دهان می گویند. این نوع زخم ها معمولا خیلی ناگهانی و بدون هیچ نشانه قبلی ظاهر می شوند و بعد از گذشت چند روز هن خود به خود بهبود می یابند. گاه این زخم ها به گونه ای آزار دهنده می باشند که نیاز به درمان دارند که باید به پزشک مراجعه شود یا از درمان های خانگی، برای بهبود این زخم ها استفاده می شود. یکی از درمان های خانگی زخم زبان و دهان، استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین به سبب خواص درمانی باور نکردنی که دارد در درمان این نوع زخم ها موثر می باشد. اما این ماده زمانی اثر بخشی کامل خود را نشان می دهد که به طور مداوم از آن استفاده شود.

مطالب زیر را نیز دنبال کنید:

خرید ریپورتاژ آگهی

مطالب پربازدید

کسب درآمد با بیت کوین

درمان زخم زبان با جوش شیرین

خواص درمانی جوش شیرین

جوش شیرین به سبب خاصیت قلیایی که دارد، اسیدیته دهان را که یکی از عوامل ایجاد کننده زخم های دهان است را خنثی می کند، پس استفاده از جوش شیرین درمان این نوع زخم ها را تسریع می کند چرا که در از بین بردن انواع میکروب ها فوق العاده می باشد.

چگونگی استفاده از جوش شیرین برای درمان زخم زبان

برای استفاده از جوش شیرین باید یک قاشق چایخوری از جوش شیرین را در نصف لیوان آب بجوشانید به این صورت که اول آب را گرم کنید سپس جوش شیرین را به آب گرم اضافه کنید تا کاملا در آب حل شود. محلول حاصله را روزی چند بار برای شستشوی دهان خود استفاده کنید این کار رل تا چند روز تکرار کنید تا این زخم ها کاملا بهبود یابند.

درمان زخم زبان با جوش شیرین

مطالب پربازدید

جوش شیرین با آب لیمو و عسل

جوش شیرین و عسل، دو ماده فوق العاده برای درمان زخم های زبان می باشند از این رو اگر این دو ماده با هم ترکیب شوند قدرت بهبودشان چند برابر می شود. برای این کار باید یک چهارم قاشق چایخوری با کمی آب لیموی تازه مخلوط کنید، این مخلوط را داخل مخلوط کن قرار دهید، کمی عسل و یک قاشق غذا خوری آب سرد به آن اضافه کنید. حال همه مواد را با هم مخلوط کنید سپس این ترکیب  را روزی دوبار، یکبار در صبح و یکبار در شب به مدت یک هفته برای زخم های خود استفاده کنید تا اثرات درمانی آن را ببینید.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا