مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
رپورتاژ آگهی

اهمیت سئو و ضرورت آن برای کسب و کارها

مطالب پربازدید

بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو که در اصطلاح به سئو معروف است، یکی از مباحث بسیار پر بازده دیجیتال مارکتینگ می باشد. به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که به تازگی وارد بازار سئو شده اند یا حتی کسانی که برای بهبود کسب و کار خود از طریق SEO تلاش می­کنند، با این سوال روبرو می شوند که آیا SEO یک نیاز ضروری بازاریابی است یا هزینه ای برای تعیین نرخ بازده سرمایه گذاری؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که هر دو مورد از بهینه سازی موتورهای جستجو حاصل می شود.

در واقع باید گفت که سئو برای کسب و کارهای امروز یک نیاز الزامی محسوب می‌شود. در عصر حاضر که تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده است، مشتریان کمتر از دفترچه تلفن، دایره المعارف و کتاب و روزنامه استفاده می‌کنند. آنها در فضای اینترنت با استفاده از گوشی‌های هوشمند خود آنچه نیاز دارند، پیدا می کنند. دور از واقع نیست اگر بگوییم که هر کسب و کاری که از یک وب سایت برای معرفی خدمات و محصولات خود استفاده می کند، بسیار نیازمند دیده شدن است. مخاطبان و مشتریان یک کسب و کار باید از وجود آن کسب و کار مطلع باشند، به سایت آن مراجعه کرده و در صورت صلاحدید خرید نمایند. اما یک کسب و کار تا چه اندازه ای در این هدف موفق می باشد؟

چرا سئو مهم است؟

این سؤال را در ابتدا مطرح می‌کنیم چرا که ما باید از اهمیت و ضرورت سئو آگاهی داشته باشیم تا بتوانیم به فواید و کارایی آن بپردازیم. یکی از جنبه‌های مهم سئو سایت، متناسب کردن وب‌سایت شما با نیاز کاربران و منطق موتورهای جستجو نظیر گوگل است. اگرچه گوگل هدف را رضایت کاربران می بیند و برطرف نمودن نیاز های مخاطبان را به صاحبان یک کسب و کار اینترنتی پیشنهاد می کند، اما نباید این واقعیت را از فراموش کرد که موتورهای جستجو انسان نیستند.

اگرچه گوگل به عنوان موفق ترین موتور جستجوی حال حاضر به میزان قابل توجهی ارتقا پیدا کرده، اما هنوز نمی تواند صفحات وب‌سایت‌ها را آنگونه که باید مشابه بینش انسانی درک، تجزیه و تحلیل نمایند. انجام سئو و بهینه سازی سایت برای گوگل، به این موتورهای جستجو کمک می‌کند تا موضوع، اهمیت و محتوای هر صفحه و همچنین میزان کیفیت آن را بهتر متوجه شوند.

مطالب پربازدید

سئو تضمینی یک واقعیت یا خیال؟

متاسفانه خیلی از افرادی که با سئو و اهمیت آن اشنایی ندارند، بی اهمیت بودن این روش بازاریابی اینترنتی را به دیگران با استفاده از جملاتی گوشزد می­کنند. جملاتی نظیر:

برای به نتیجه رسیدن سئو، نیازمند هزینه گزافی است. چرا که یک صاحب کسب و کار دانش چندانی در این زمینه نداشته و خود به تنهایی نمی تواند کیفیت کار خود را به گوگل اثبات نماید.

خیلی از افراد با تجربه تر سعی کرده اند که وب سایت خود را سئو کنند. حتی هزینه زیادی نیز پرداخت کرده اند اما به نتیجه ای که مدنظرشان بوده است، دست پیدا نکرده اند.

اهمیت سئو

شاید این حرفها به گوش شما هم رسیده باشد. اما در پاسخ به این شبهات باید گفت که سئو دانش پیچیده ای است و به هر کسی در مورد آن نمی توان اعتماد نمود. سئو از بخش های مختلفی تشکیل شده است ولی خیلی از شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو بیشتر بر روی جنبه ی سئو خارجی آن و ساخت بک لینک برای صفحات وب سایت شما متمرکز می شوند. البته پیدا می شوند شرکت هایی که به سئو داخلی سایت شما نیز توجه می کنند و محتواهای با کیفیت و با استراتژی مناسب تولید می کنند. اما شرکت های بسیار کمی وجود دارند که سرچ کنسول وب سایت شما را تحلیل نموده و یا بر روی بهینه سازی سورس کد سایت شما وقت بگذارند.

مطالب پربازدید

خدمات حرفه ای سئو با شرکت گلزاروب

شرکت گلزاروب یکی از معدود شرکت هایی است که سئو سایت را با تمرکز بر چهار اصل دنبال نموده و نتیجه های موفقیت آمیزی هم در این باره کسب کرده است. تمرکز بر سئو داخلی و تولید محتوا با یک استراتژی استاندارد، ساخت بک لینک و انتشار رپورتاژ هدفمند در وب سایت های مرتبط، تحلیل سرچ کنسول و برطرف نمودن خطاها و اشکالات با اهمیت آن و در نهایت بهینه سازی سورس کد وب سایت شما برای دستیابی به رتبه های برتر 4 گام اساسی گلزاروب برای فتح صفحات اول گوگل است.

همانطور که ذکر گردید، خیلی از شرکت های فعال در زمینه خدمات سئو، توجه خود را به لینک سازی در وب سایت های خارجی معطوف می کنند و اگر چه در مواردی به نتیجه مطلوبی می رسند، اما باید گفت که این نتایج پایدار نیست و گوگل به ناگهان این دسته از وب سایت ها را جریمه و اسپم می کند. این در حالی است که در خیلی از موارد این گونه شرکت ها به نتیجه مطلوبی دست پیدا نمی کنند و باعث شده اند که خیلی از افراد به این نتیجه برسند که روی سئو نمی توان حساب نمود و سرمایه گذاری روی آن ریسک بالایی دارد.

به طور خلاصه می توان گفت که با رعایت همه اصول سئو و اجتناب از کارهایی که گوگل نسبت به آن ها حساس بوده و جریمه سنگینی نیز در بر دارد، کسب رتبه های 1 تا 3 نتایج گوگل دور از انتظار نیست. شرکت گلزاروب علاوه بر خدمات سئو سایتی که به شرکت ها و سازمان ها ارائه می دهد، تحلیل سئو سایت نیز برای صاحبان کسب و کار انجام داده و این مهم را به عنوان حسن نیت در دستور کار خود قرار داده است.

آشنایی بیشتر با تکنیک های سئو

در ادامه قصد داریم شما را بیشتر و بیشتر با مفاهیم و تکنیک های سئو آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

خوشبختانه تکنیک های سئو به وب مسترها این امکان را می دهد تا با استفاده از معیارهایی به گوگل و سایر موتورهای جستجو در فهم بهتر مطالب خود کمک کنند. در واقع آماده سازی مقالات و محتواهای خود متناسب با یک ساختار مناسب و قابل فهم برای موتورهای جستجو، یکی از اصلی‌ترین قسمت های سئو سایت شرکتی یا فروشگاهی شما است. درک درست از قابلیت‌ها و نیز محدودیت‌های موتورهای جستجو بسیار به شما کمک می کند تا قالبی مناسب برای محتوای با کیفیت خود تهیه کرده و مطالب ‌سایت خود را به‌ نحوی تنظیم کنید که برای موتور جستجوی گوگل قابل‌ فهم باشد و گوگل درک خوبی از کیفیت محتوای شما کسب کند.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

توجه داشته باشید که بدون سئو، محتوای یک سایت نمی‌تواند به‌ شکل مطلوبی در نتایج موتورهای جستجو قرار گیرد. به همین دلیل اگر موتور جستجوی گوگل نتواند وب‌سایت شما را ببیند و از کیفیت محتوای آن اطمینان حاصل کند، مطمئناً کاربران نیز قادر به یافتن وب سایت شما در کلمات کلیدی مرتبط نخواهند بود.

راز سئو

از این روست که شرکت گلزاروب استراتژی مناسبی را برای تولید و سئو محتوای سایت شما در نظر می گیرد و به خوبی این مفهوم را به گوگل منتقل می نماید که محتوا و خدمات وب سایت شما جز بهترین هاست. با توجه به این که گوگل نیز بسیار به رضایت کاربران اهمیت می دهد، وب سایت شما را در صدر نتایج جستجوی خود به کاربران نشان می دهد. شما عزیزان می توانید برای آشنایی بیشتر با امکانات و خدمات تضمینی شرکت گلزاروب به وب سایت ما مراجعه نموده یا با شماره تلفن 09109212500 تماس حاصل فرمایید.

اهمیت سئو سایت به زبان دیگر

از دلایل دیگر اهمیت سئو برای کسب و کارهای می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • در بیشتر موارد مشاهده شده، کاربران با جستجوی یک عبارت کلیدی در گوگل، یکی از 5 نتیجه پیشنهاد شده در صفحه نخست گوگل را انتخاب می کنند. اگر بخواهیم این نکته را دقیقتر بیان نماییم، می توان گفت که نتایج 1 تا 3 صفحه اول گوگل انتخاب بالای 90 درصد کاربران است. بنابراین اگر برای مطالب ارزشمند خود به دنبال خواننده می گردید یا برای فروشگاه اینترنتی خود به مشتری نیاز دارید، به ناچار باید در نتایج 1تا 5 گوگل یا حداقل در صفحه نخست نتایج گوگل باشید.
  • با توجه به این که سئو کاربران زیادی را به وب سایت شما می آورد، می توان این گونه گفت که سئو در اصطلاح به تجربه ی کاربری وب سایت شما نیز کمک می کند. شما با تعقیب مسیری که کاربران در صفحات سایت شما طی کرده اند، می توانید بهتر هدف مخاطب خود را پیدا نموده و مطالب خود را بهتر برای آن ها بهینه سازی نمایید.
  • سئو برای دیده شدن مطالب وب سایت شما در شبکه های اجتماعی نیز راهکار مناسبی است. می دانید که بیش از 3 میلیارد از مردم جهان در یکی از شبکه های اجتماعی حضور دارند. استفاده از سئو، باعث می شود مخاطبان بیشتری محتوای سایت شما را مطالعه نموده و اگر کیفیت این محتوا بالا باشد، بی شک این افراد محتوای شما را از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. این کار از یک سو به تقویت جایگاه شما در نتایج گوگل کمک می کند و از سوی دیگر افزایش مخاطبان کسب و کار شما را که نتیجه توصیه های مطرح شده در شبکه های اجتماعی است، به دنبال دارد.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا