خواص کاپوچینو

تعداد افراد کمی هستند که به کاپوچینو علاقه نداشته باشند اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید قطعا با مطالعه ی خواص کاپوچینو به یکی از طرفدار های پر و پا قرص آن تبدیل می شوید. با ما باشید تا طرز تهیه کاپوچینو را به شما آموزش دهیم . کاپوچینو نیز یکی از مشتقات قهوه اسپرسو است و ماهیتی ایتالیایی دارد. به خاطر کافئین موجود در این نوشیدنی باعث می شود که نوشیدن آن اعصاب و ذهن شما را آرام کند و تمام خستگی روز را از تن شما خارج کند پس اگر یک روز شلوغ کاری داشته اید . خود را به یک فنجان کاپوچینو دعوت کنید.

طرز تهیه کاپوچینو بسته ای ، طرز تهیه کاپوچینو آماده

علاوه بر این مصرف منظم کاپوچینو سبب کاهش ابتلا به دیابت نوع ۲، سلامت دهان و دهان و یا بیماری آلزایمر دارد. از خواص دیگر این نوشیدنی فوق العاده می توان به کاهش دهنده ی احتمال سرطان اشاره کرد و هم چنین می توانید میگرن و سر درد خود را با آن آرام کنید و بسیاری خواص دیگر دارد که می توانید در سایت ما آن را به طور مفصل تر مطالعه کنید‌.

لوازم مورد نیاز برای تهیه کاپوچینو

برای تهیه ی این نوشیدنی فوق العاده به مقداری قهوه دم شده، شیر ، و کمی کف شیر نیاز داریم . حال در بخش بعدی طرز تهیه کاپوچینو را خدمت شما عرض می کنیم. شایان به ذکر است که دو نوع کاپوچینو وجود دارد.

  • کاپوچینو تر
  • کاپوچینو خشک

این که مقدار شیر و یا فوم آن بیش تر باشد نوع تر و خشک را مشخص می کند. اگر میزان شیر موجود در آن بیش تر از فوم باشد کاپوچینو تر است و بر عکس اگر شیر کم باشد کاپوچینو خشک است. کاپوچینو خشک به گونه ای است به شیر بیش تری در مرحله ی آماده کردن کاپوچینو نیاز دارد. با ما در بخش های نیز همراه باشید.

طرز تهيه كاپوچينو با دستگاه ، طرز تهیه کاپوچینو با پودر آماده torabika

طرز تهیه کاپوچینو

برای تهیه ی کاپوچینو برای هر نفر به ۲۰۰ میلی لیتر شیر پر چرب نیاز داریم. قهوه به کار رفته در کاپوچینو نیز حدود ۳/۱ فنجان باشد. برای طرز تهیه کاپوچینو ابتدا شیر و شکر را با یک دیگر مخلوط می کنیم و این ترکیب را روی حرارت گاز می گذاریم تا جوش بیاید زمانی که جوش آمد آن را از روی حرارت بردارید . سپس آن را با هر نوع همزنی ک در دسترس دارید هم بزنید تا کف کند. دقت کنید که هم زن خود را یک طرفه بزنید و همزن خود را دورانی نچرخانید حال دیگر نوبت اضافه کردن قهوه از قبل آماده شده است.

طرز تهیه کاپوچینو با دستگاه قهوه ساز ، طرز تهیه کاپوچینو با پودر آماده

حال حدود ۳/۱فنجان را از قهوه پر کنید و ۳/۲ باقی مانده را شیر بریزید و سپس کف شیر را که در مرحله قبل تهیه کردیم را اضافه می کنید‌. اگر قصد دارید که کاپوچینو را برای دوستان و یا مهمان های خاص خود آماده کنید بهتر است که به فکر تزیین آن باشید تا علاوه بر مزه ای فوق العاده یک جلوه ی بی نظیر به فنجان کاپوچینوی خود ببخشید.

مرحله ی آخر

بهتر است پس از آماده شدن کاپوچینو روی فنجان را با پودر دارچین و یا پودر کاکائو تزیین کنید. لازم به ذکر است که شما می توانید برای تهیه کاپوچینو از هر نوع قهوه ای استفاده کنید و این گونه نیست . که فقط بگوییم برای تهیه ی کاپوچینو شما فقط محدود به انتخاب قهوه اسپرسو هستید.‌شما می توانید کاموچینوی خود را با قهوه ترک نیز درست کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید.

گاهی برخی از افراد از خوردن کاپوچینو به خاطر کف روی آن ممانعت می کنند و می گویند که به خاطر کف روی آن نمی فهمند که چه می خورند برای جلوگیری از این مشکلات می توانید پس از این که از تزئین روی آن لذت بردید کف روی کاپوچینو را با قاشق بردارید سپس از طعم بی نظیر کاپوچینو لذت ببرید.

طرز تهیه نوشیدنی کاپوچینو با پودر آماده ، طرز تهیه کاپوچینو

این طرز تهیه کاپوچینو برای زمانی است که شما قصد رفتن به کافی شاپ را ندارید و یا مثل روز های کرونایی امروزه مجبور به خانه ماندن هستید می توانید خود در منزل کاپوچینو را تهیه کنید و با طعم فوق العاده ی آن سختی این روز های کرونایی را برای خود و عزیزانتان راحت تر کنید.  شما می توانید بدون داشتن دستگاه اسپرسو ساز این نوشیدنی معرکه را در منزل درست کنید. امیدواریم که این طرز تهیه کاپوچینو به دردتان بخورد و از آن استفاده کنید.

سنگ های صفراوی قطعات سختی هستند که در کیسه صفرا درست در زیر کبد تشکیل می شوند. اگر کیسه صفرا مسدود شود ، درد شدیدی ایجاد می کند. این سنگها می توانند به دلیل رژیم غذایی شما (کلسترول بیش از حد) ، مشکلات کیسه صفرا ایجاد شوند (ممکن است به درستی رخ ندهند یا شرایط پزشکی مانند سیروز). قهوه می تواند به جلوگیری از این عوامل کمک کرده و از تشکیل سنگ صفرا جلوگیری کند

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here