انواع مربا و ترشیجات

مربای بهار نارنج و آموزش مرحله به مرحله تهیه آن

مربای بهار نارنج

طرز تهیه مربای بهار نارنج :

نارنج گیاهیست که از شـکوفه تا میوه اش قابل استـفاده می باشد. طـبع بهار نارنج گرم و خـشک است و برای افـرادی با طبع سـرد، بسـیار مناسب است. این گیاه سرشار از ویتامیـن های مختلف مثـل ویتامین b وc و d است. ، بهار نارنج هـمان شـکوفه درخـت نارنج است که در فصل بهار باعث زیباتر شدن این درخت می شود و در پاییز و زمستان این درخت ، میوه نارنج می دهد.
خواص بهارنارنج
میوه، گل و برگ این درخـت پر از خاصـیت است؛ شکـوفه های کوچک این گیاه عطری مـسحور کننده دارد و در صـنعت عطرسـازی و ســاختن اسانس، انواع نوشیـــــــدنی های فصلـی و عرق های گیـاهی و همچنین در تهیه مربا، گز، سوهان و … کاربرد بسـیار زیـادی دارد.

 

طرز تهیه مربای بهار نارنج

مواد لازم:

بهار نارنج ۱ کیلو
شکر ۱.۲۰۰ گرم
آب ۳ لیوان
آبلیمو ۳ قاشق غذاخوری
آب آهک به مقدا لازم

 

طرزتهیه:

بهار نارنج تازه را به مدت ۲ ساعت در آب آهک قرار دهید. دردیگ مناسبی  ۵ الی ۶ لیتر آب ریخته و جوش بیاورید.بهار نارنج را از آب آهک خارج کرده و با آب سرد یا ولرم بشویید و در آب جوش ریخته و ۲ بار بجوشانید و هر بار آب جوشیده را عوض کنید.

حالا وقت آن رسیده که تلخی بهار نارنج را بگیرید. برای این کار، بهار نارنج را در آب سرد قرار دهید و هر پنج ساعت یک بار آب آن را عوض کنید تا تلخی آن ها گرفته شود.

شکررا در آب بجوشانید و صاف کنید و مجددا روی شعله قرار دهید. بهار نارنج را داخل آن بریزید و با حرارت ملایم آنقدر بجوشانید تا قوام بیاید. قبل از برداشتن مربا از روی شعله ۳ قاشق سوپخوری آبلیمو اضافه کنید وپسازچند جوش مربا را از روی حرارت بردارید.حال شما توانستید مربای بهار نارنج درست کنید

طرز تهیه لواشک آلو + آموزش به روش آسان

 

بهارنارنج از گل تا میوه قابل استفاده است طبیعت بهار نارنج گرم و خشک است و برای افرادی که طبیعت سرد دارند بسیار مناسب است. این گیاه سرشار از ویتامین های مختلف مانند ویتامین های b ، c و d است. بهار نارنج به رنگ درخت نارنج است که باعث زیبایی این درخت در بهار می شود و در پاییز و زمستان به آن میوه نارنج می دهد.
میوه ها ، گل ها و برگ های این درخت پر از خاصیت است. گلهای ریز این گیاه رایحه ای مسحورکننده دارند و به طور گسترده ای در تولید عطر و روغنهای اساسی ، انواع نوشیدنی های فصلی و عرق های گیاهی و همچنین تهیه مربا ، زردچوبه ، سوهان و … استفاده می شود

بهار نارنج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید