مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
انواع مربا و ترشیجات

مربای بهار نارنج و آموزش مرحله به مرحله تهیه آن

مطالب پربازدید

مربای بهار نارنج

طرز تهیه مربای بهار نارنج :

نارنج گیاهیست که از شـکوفه تا میوه اش قابل استـفاده می باشد. طـبع بهار نارنج گرم و خـشک است و برای افـرادی با طبع سـرد، بسـیار مناسب است. این گیاه سرشار از ویتامیـن های مختلف مثـل ویتامین b وc و d است. ، بهار نارنج هـمان شـکوفه درخـت نارنج است که در فصل بهار باعث زیباتر شدن این درخت می شود و در پاییز و زمستان این درخت ، میوه نارنج می دهد.
خواص بهارنارنج
میوه، گل و برگ این درخـت پر از خاصـیت است؛ شکـوفه های کوچک این گیاه عطری مـسحور کننده دارد و در صـنعت عطرسـازی و ســاختن اسانس، انواع نوشیـــــــدنی های فصلـی و عرق های گیـاهی و همچنین در تهیه مربا، گز، سوهان و … کاربرد بسـیار زیـادی دارد.

 

طرز تهیه مربای بهار نارنج

مواد لازم:

مطالب پربازدید
بهار نارنج 1 کیلو
شکر 1.200 گرم
آب 3 لیوان
آبلیمو 3 قاشق غذاخوری
آب آهک به مقدا لازم

 

طرزتهیه:

بهار نارنج تازه را به مدت 2 ساعت در آب آهک قرار دهید. دردیگ مناسبی  5 الی 6 لیتر آب ریخته و جوش بیاورید.بهار نارنج را از آب آهک خارج کرده و با آب سرد یا ولرم بشویید و در آب جوش ریخته و 2 بار بجوشانید و هر بار آب جوشیده را عوض کنید.

حالا وقت آن رسیده که تلخی بهار نارنج را بگیرید. برای این کار، بهار نارنج را در آب سرد قرار دهید و هر پنج ساعت یک بار آب آن را عوض کنید تا تلخی آن ها گرفته شود.

شکررا در آب بجوشانید و صاف کنید و مجددا روی شعله قرار دهید. بهار نارنج را داخل آن بریزید و با حرارت ملایم آنقدر بجوشانید تا قوام بیاید. قبل از برداشتن مربا از روی شعله 3 قاشق سوپخوری آبلیمو اضافه کنید وپسازچند جوش مربا را از روی حرارت بردارید.حال شما توانستید مربای بهار نارنج درست کنید

مطالب پربازدید

 

بهارنارنج از گل تا میوه قابل استفاده است طبیعت بهار نارنج گرم و خشک است و برای افرادی که طبیعت سرد دارند بسیار مناسب است. این گیاه سرشار از ویتامین های مختلف مانند ویتامین های b ، c و d است. بهار نارنج به رنگ درخت نارنج است که باعث زیبایی این درخت در بهار می شود و در پاییز و زمستان به آن میوه نارنج می دهد.
میوه ها ، گل ها و برگ های این درخت پر از خاصیت است. گلهای ریز این گیاه رایحه ای مسحورکننده دارند و به طور گسترده ای در تولید عطر و روغنهای اساسی ، انواع نوشیدنی های فصلی و عرق های گیاهی و همچنین تهیه مربا ، زردچوبه ، سوهان و … استفاده می شود

بهار نارنج

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا